Німецька мова - уроки онлайн - З чого почати вчити німецьку мову?
Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
25.04.2024
18:30
Вітаю Вас Гість | RSS
Вивчення німецької мови онлайн

Меню сайту

Наше опитування
Ви вже вивчали німецьку мову?
Всього відповідей: 1010

Статистика

 З чого почати вчити німецьку мову? 
З чого почати вчити німецьку мову?

Німецька мова здається такою складною! Граматика, артиклі, вимова... І тим не менш, Ви вирішили зробити це і почати її вчити. Тут Ви дізнаєтесь, з чого варто почати вивчення мови, і отримаєте пару корисних порад для швидкого і ефективного старту.


1. Перш за все, визначтеся з метою - для чого вам потрібна німецька мова? Хочете додати рядок у резюме і справити враження на роботодавця? Збираєтеся поїхати до Німеччини у відпустку і прагнете оволодіти мінімальним словниковим запасом, достатнім для того, щоб здійснювати покупки в торговельних центрах, замовляти вечерю в ресторані і т.д.? У такому випадку елементарного рівня знань буде цілком достатньо і прагнути до того, щоб осягнути всі тонкощі граматики і вимови - не ваша першорядна мета.

Інша справа, якщо німецька мова вам потрібна по роботі для спілкування з клієнтами або партнерами з Німеччини. Тут стануть в нагоді солідні знання з упором на бізнес- лексику, навички написання ділових листів та ведення переговорів німецькою. Хочете отримувати в Німеччині вищу освіту? Без просунутого рівня не обійтися: доведеться слухати і розуміти лекції німецькою мовою, робити презентації і писати наукові роботи, спілкуватися з однокурсниками та професорами.

Залежно від вашої кінцевої мети буде будуватися і план занять.


2. Наступний важливий поряд з метою момент - ваша мотивація .

Інтерес - рушій прогресу. Не важливо, на чому буде ґрунтуватися ваш інтерес до німецької мови - будь це економічний інтерес (нова посада або нове місце роботи) або інтерес суто особистий (симпатичний сусід по парті / симпатична сусідка). Чи може, ви все життя мріяли прочитати Гете і Шиллера в оригіналі? Хочете розуміти, про що співає в тій пісні симпатичний німецький хлопчик з нового кліпу? Спілкуватися в чаті? Виїхати жити до Німеччини? Головне - ваш інтерес і бажання! У вас має бути бажання займатися мовою, вчити нове, прагнути осягнути новий рівень і рухатися далі. Для цього необхідно третя умова - регулярність занять.


3. Кожен день виділяйте як мінімум 1 годину на вивчення мови.

Нові слова, які ми запам'ятовуємо, потрапляють спочатку в нашу операційну пам'ять і поповнюють словниковий запас. Якщо ви прочитали / почули якесь нове слово, але у вашій пам'яті не утворився стійкий зв'язкок з контекстом або емоціями, то швидко це слово буде розцінене як зайве або непотрібна інформація і перейде на "полиці зберігання". Вже через два тижні без вживання слово потрапляє з активного запасу в пасивний. Тому займатися мовою потрібно регулярно і постійно.


4. Наступне правило - займайтеся щодня потроху. Не варто відразу ж намагатися запам'ятати "1000 найбільш уживаних слів" або розібратися в усіх часах і відмінкових формах. Більш ефективною методикою буде намагатися освоювати новий матеріал поступово, але - як уже було сказано вище - регулярно. Заведіть собі просте правило: вчити по 10 нових слів на день. Через місяць ви будете знати вже 300 слів, через рік 3600, а через три роки ваш словниковий запас становитиме вже близько 11 000 слів, що наближене до словникового запасу носія мови, достатньому для спілкування в повсякденному житті.


5. Намагайтеся якомога більше говорити і писати!

Активна мовна діяльність сприяє ефективному вивченню мови. Не випадково найефективнішою методикою в світі на сьогоднішній день вважається комунікативна методика. Комунікація, або спілкування - ось те, що на думку вчителів і методистів має лежати в основі будь-якого уроку іноземної мови. Вдумайтеся в питання: ти говориш німецькою? (англійською, російською?) . Ми запитуємо, чи говорить людина цією мовою, а не - чи вміє вона перекладати при цьому або читати.


6. Займайтеся як самостійно, так і з викладачем.

З чого почати вчити німецьку мову? Є багато випадків, коли люди вивчали іноземну мову самостійно, за підручниками або самовчителях і досягали певних успіхів у цьому. Але не варто недооцінювати роль вчителя - це ваш ідеальний співрозмовник на уроці іноземної мови, партнер для складання діалогів і людина, яка допоможе виправити помилки і відповісти на питання. Що краще - займатися індивідуально з репетитором або ходити на курси? На це питання кожному варто відповісти для себе самому, тому що хтось більш схильний до роботи в групі, хтось навпаки відчуває себе в групі менш впевнено і буде соромитися своїх помилок. А для когось додатковою мотивацією у вивченні мови може послужити можливість поспілкуватися з товаришами по групі, обговорити новини, обмінятися думками і т.д. Варто звернути увагу на розмір групи - ідеальним вважається 8-10 осіб, максимум 12, інакше заняття буде малоефективним.

Крім того, відповідь на це питання буде залежати також від фінансових можливостей кожного - індивідуальні заняття з репетитором можуть обійтися дорожче, ніж заняття в групі. Вчити мову в престижному мовному центрі буде також навряд чи дешевше, ніж на курсах, пропонованих в університетах для студентів. На щастя, у наш час є безліч ресурсів в інтернеті, що надають доступ до мовних курсів та програм навчання, онлайн- словники і сайти мовних тандемів, де можна зареєструватися і обмінюватися знаннями. Величезна кількість відео та підкасти на youtube дають можливість не тільки тренувати розуміння мови на слух, але також познайомитися з нюансами вимови, розширити свій культурний фонд і дізнатися багато нового про іншу країну, мову якої ви вивчаєте.

Багато людей, хто бажає вивчити мову, йдуть вчитися до університету на перекладачів або викладачів, але це не кращий варіант, якщо ви хочете навчитися говорити мовою. Буває так, що перший курс навчання на інязі - суцільна лінгвістична теорія і ніякої практики, обговорюєш українською мовою, чому одні приставки в німецькій мові є відокремлюваними, а інші ні - ну і чим це, власне, допоможе тобі в особистому спілкуванні з німцями? Інша справа - мовні курси в країні обраної для вивчення мови: тут ти відразу ж занурюєшся в мовне середовище, ситуації реального спілкування і маєш можливість "програти" і застосувати на практиці все те, що вивчалося на уроці в школі раніше - тут і тема "їжа" і "знайомство", "на вокзалі", "в банку", "покупки", "подорожі" і т.д. Найкраще робити такий курс, коли вже досягто певного рівня знань і хочеться вже перейти на новий, якісно інший рівень.


7. Почніть з малого - спробуйте оточити себе німецькою мовою у повсякденному житті.

Слухайте радіо і музику німецькою, спробуйте розібратися в інтерфейсі програмного забезпечення на іншій мові, дивіться відомі вам серіали або мультфільми з субтитрами, де особливо не потрібно розуміння мови. Поспілкуйтеся з ким-небудь в чаті, запитайте у друзів, які знають німецьку мову, що означає те чи інше слово або як сказати ту чи іншу фразу.

Почніть з малого - визначтеся, для чого ви хочете вивчити цю мову, яка ваша кінцева мета і протягом якого часу ви бажаєте її досягти, визначитеся також із засобами і можливостями і зробіть перший крок на шляху до своєї мети.

Ми будемо допомагати вам на шляху до її досягнення!

Форма входу

Пошук

Друзі сайту
Англійська мова для дітей онлайн Вивчення 
іспанської мови онлайн - українською

Copyright "Вивчення німецької мови онлайн" © 2024